Ahh ten Bloodbowl

Dobry. Kwestia Bloodbowla nadal na tapecie wielu portali, hype jest, choć w naszej Polandii zdecydowanie mniejszy, ale cóż, może sam go napędzę. Moje drużyny jeszcze nie zmalowane, sam system jeszcze nie ogarnięty ale nie lękajcie się. Wkrótce materiału będzie dużo. Jednoczesne malowanie kilku armii do kilku systemów sprawia, że skończone jest NIC.

Skoro nie mam nic z mojego warsztatu czym można nacieszyć oko, to warto będzie pokazać tym mniej podjaranym Bloodbowlem jak wyglądają modele, bo przecież to jest jednym z ważniejszych aspektów figurkowego hobby, niezależnie czy ktoś pushuje na wygrywanie i system musi oferować miliony combosów i synergii, czy kto inny tylko posuwa (hehe) ludki po stole przy piwku, zawsze brzydkie modele bolą. Jak jest w przypadku BB ? Dla mnie całkiem zajebiście, ale oceńcie sami.

Dzięki nowej polityce GW, gra jest nafaszerowana super smaczkami, dodatkami i easter eggami, dlatego też pod każdą z drużyn podrzucę wam Team Chant, które możecie znaleźć pod kartami charakterystyk drużyny na stronie www.bloodbowl.com/players-and-teams/

Na pierwszy ogień pójdą rasy z pudełka podstawowego:
Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony www.games-workshop.com

Orcs

BB ORC 1.jpg
Team chant:

"We are Orcs and dat's no lie
We'll make yoo screeem an'make yoo cry
We'll pull yore hair an'pinch yore thigh
An' if dat dont worki, we'll gouge your eye!
Gissa G, gissa O, gissa W, gissa J... (etc)”


Humans

BB Human 1.jpg


Team chant:

“Get back in your Dugout
Get out of our sight
You can’t beat the Reavers
Don’t bother to fight”

(troche lamerskie nie ? )

Skaveni - te modele dostępne są w osobnym boxie, 12 figurek w całkiem przystępnej cenie producent do pudełka wrzucił takie oto rarytasy: “2 Blitzers, 2 Throwers, 2 Gutter Runners and 6 Linemen, and a roster sheet. Supplied with a transfer sheet, turn markers, extra balls, and 12 Citadel 32mm Round bases featuring holes to keep the ball in.” -> zapomnieli dodać, że jest jeszcze bardzo fancy coin :)
GW Skaven 1.jpg

Team chant:
“There was a team from Skavenblight,
They didn’t like to stand and fight,
They dodged around the other team
They stabbed ’em and made ‘em scream”
Modele jakie są każdy widzi. W pudełku dostajemy dwie identyczne ramki z których składamy 12 figurek więc dostajemy po 2 wzory każdego modelu. Dobrze?  Źle? Cholera wie tak naprawdę. Z jednej strony GW przyzwyczaiło nas do plastikowych boxów z których składamy 10 różnych modeli z drugiej strony są firmy typu Privateer Press gdzie w boxie 10 modeli mamy 3 wzory. Ja nie narzekam. No w każdym razie nie bardzo… uparta osoba przerobi lekko te modele, żeby jednak się czymś różniły, zawzięta przerobi je bardzo. Warto także wspomnieć, że modeli z podstawowego pudełka nie trzeba sklejać (ok, trzeba dokleić dwóm modelom głowy) ponieważ wszystko wchodzi (hehe) na “klik” nie wiem jak wygląda kwestia pudełka skavenów, ale i tam modele składają się max z 3 elementów. Oczywiście GW wciąż podąża swoją cudowną ścieżką ukrywania wszelkich linii podziału pod innymi elementami, co jest po prostu fantastyczne, że nawet w tej grze postarali się projektując ramki z modelami. Jeżeli jednak znajdzie się jakaś maruda co będzie seplenić, że modele brzydkie, że paskudne, że drewnianie, że nie takie to bardzo proszę, oto Beasts of War zrobiło zestawienie kilku naprawdę fajnie zrobionych drużyn: http://www.beastsofwar.com/blood-bowl/warhammer-world-share-ace-blood-bowl-teams/

Kolejne wieści niedługo

Komentarze

Popularne posty